Diáře na míru - roční (2019), školní/akademické...

Vlastní motiv, fotka

Prostřednictvím tohoto seznamu si můžete udělat představu, co se dá běžně přizpůsobit vašemu přání. Pracuji na plnohodnotném konfigurátoru s náhledem, kam si bude možné svůj obrázek nebo fotky přímo nahrát a na modelu umístit podle představy. Zatím je vše na osobní domluvě, ráda vám návrh připravím.

Formát

Diária mám připravena vždy v některých z následujících velikostí, nikoliv však všechna ve všech. Věnujte prosím pozonost detailům u každého z typů diárií níže. Pokud by vám velikost nevyhovovala, můžeme se domluvit :)

Pokud jste zběhlí v přípravě dat (tiskové PDF, ideálně 300 dpi, minimálně 3 mm spad dokola, ořezové značky mimo spadávku) nebo si chcete sami oříznout obrázek podle sebe, počítejte prosím s následujícími rozměry. Velikost desek diáře je o něco větší, aby dobře kryla blok.

Typy diárií / kalendárií

Sloupcové typy

Svou orientací jsou vhodné na krátké poznámky, které lze časově roztřídit podle připravených hodin.

Všechny typy na dvoustraně obsáhnou celý týden, rozdělený na 3+4 dni. Dále obsahují jmenné svátky, státní i ostatní svátky, číslo týdne a naznačené fáze Měsíce.

ALICE = slopucový typ diária s písmem Stencil, orientace na výšku BARBORA = slopucový typ diária s písmem Calibri, orientace na výšku EMA = slopucový typ diária s písmem Fifa, orientace na šířku
Alice
Barbora
Ema

Řádkové typy

Svou orientací jsou vhodné na delší poznámky, které si rozvrhnete sami v daném prostoru.

Všechny typy na dvoustraně obsáhnou celý týden, rozdělený na 3+4 dni (v případě Hedviky nedělený). Dále obsahují jmenné svátky, státní i ostatní svátky a číslo týdne.

DANIELA = řádkový typ diária s písmem Calibri FELIX = řádkový typ diária s písmem Calibri, orientace strany na výšku HEDVIKA = řádkový typ diária s písmem Calibri s týdnem na jednu stranu, protější strana volná poznámková
Daniela
Felix
Hedvika

Rozsah diáře

Doplňkové, informační a další strany

Vzhled diáře a doplňky

Pokud byste z nějakého důvodu chtěli cokoliv v diáři změnit (použitý font, změnit jazyk, svátky, jeho celkový formát atd.) stačí napsat a domluvíme se :)

Vložení osobních poznámek přímo do diária

Nově nabízím možnost vložit do diária vaše vlastní poznámky ještě před tiskem a ušetřit vám tak spoustu času jejich přepisováním ručně. Hodí se tak pro záznam různých výročí, předem daných termínů nebo třeba informací o školním / akademickém harmonogramu roku.

Pokud máte zájem o tuto službu, využijte prosím pro předání informací připravenou šablonu v excelu. Strukturu tabulky prosím neměňte, pouze do sloupce Poznámka vložte požadovaný text. Všechny ostatní sloupce budou ignorovány. Pokud potřebujete pro daný den vložit více informací, využijte vhodný oddělovač: | (svislítko), ; (středník), - (pomlčku), / (lomítko) aj. Po domluvě mohu tento oddělovač změnit na odřádkování.

Cena této služby se řídí aktuálním ceníkem a je vhodná pro všechny typy diárií v nabídce.

Obrázek/motiv

Dodávejte prosím obrázky v dostatečné kvalitě, hlavně co do velikosti. Obrázek nemusíte nijak ořezávat nebo dělit na přední a zadní stranu - bude pro mě jednodušší připravit si obrázek podle tiskových potřeb sama. Před tiskem vám pošlu náhled na schválení.

Je možné, že se i přes veškerou snahu během zpracování mírně změní očekávaná barevnost obrázku - dolaďovat barvy obrázku podle monitoru na tisku se sice snažím, tiskárna kalibrovaná je, ale stejné to být nemusí - navíc barvy mírně mění i lamino. Také je možné, že nastavení vašeho monitoru je mírně odlišné a zkresluje tak barvy.

Dovoluji si vás předem upozornit, že u obrázků si za práva k jejich použití ručíte sami, já pouze použiji dodaná data. Dokážu vám zaručit, že data nebudou použita k výrobě žádného další produktu.

Vazba

Diáře zatím vyrábím pouze s drátěnou kroužkovou vazbou (někdy označovanou jako Twin vazba - podle dvojitého drátu v každé dírce). Níže jsem vybrala fotky s ukázkami barev jednotlivých vazeb. Všechny mají lesklý povrch. Vhodný průměr vazby volím přímo podle síly diáře. Dírky mají pro menší a střední průměry vazby tvar čtverečku, pro větší pak tvar obdélníčku.

Velkou výhodou této vazby je možnost otočit část diáře o 360° - například, otevřeme diář na dnešním dni jako klasickou knížku - vazba nám ale nebrání pokračovat s otáčením dál a přepůlit diář potřebnou stranou nahoru.

Další výhodou je, že do vazby lze zasunout hubenější propisku nebo mikrotužku.

Ukázka bílé vazby na diáři Ukázka černé vazby na diáři Ukázka bronzové metalické vazby na diáři Ukázka stříbrné metalické vazby na diáři

Dostupné barvy:

Stuha

Jako záložkové stužky používám převážně 6 mm široké atlasové stuhy. Z jedné strany jsou výrazně lesklé, z druhé více vyniká tkaná struktura. Volný konec je zalepen proti třepení. K diáři je ručně přišita vzadu, k prvním kroužkům vazby.

Dostupné barvy stuh, jiné barvy dohodou: číslo pod stuhou odpovídá číslu v seznamu

Dostupné barvy:

 1. bílá
 2. krémová
 3. žlutá
 4. žluto-oranžová
 5. zářivě oranžová
 6. lososová
 7. světle růžová
 8. zářivě růžová
 9. červená
 10. vínová
 11. fialová
 12. tmavá modrá
 13. královská modrá
 14. světle modrá
 15. ledová světlá modrá
 16. tyrkysová
 17. zelená
 18. bronzová
 19. černá
 20. stříbrná

Vzhledem k tomu, že se jedná o běžně dostupné stuhy, tak vám ráda vyhovím i pokud budete chtít barvu jinou.

Guma (pruženka)

Plochá nebo kulatá guma na stažení diáře je spojená do obruče - buď jako volný doplněk nebo připevněna k diáři. Plochá guma je sešita a tím začištěna proti třepení se. Kulatá guma má konce zalepené a je svázána do obruče.

Dostupné barvy plochých gum: číslo pod gumou odpovídá číslu v seznamu

Dostupné barvy plochých gum:

 1. bílá - širší pro volné svislé, užší pro ostatní
 2. krémová/přírodní
 3. žlutá
 4. červená
 5. světle růžová
 6. sytá růžová
 7. fialová
 8. tmavá modrá
 9. střední modrá
 10. světle modrá
 11. tyrkysová
 12. mentolová
 13. světle zelená
 14. tmavá zelená
 15. hnědá
 16. tmavá vínová
 17. černá
 18. tmavá šedá
 19. světlá šedá
 20. neonově žlutá
 21. neonově zelená
 22. neonově oranžová
 23. neonově růžová
Dostupné barvy kulatých gum: číslo pod gumou odpovídá číslu v seznamu

Dostupné barvy kulatých gum:

 1. bílá
 2. černá
 3. oranžová
 4. světle modrá
 5. tyrkysová
 6. fialová
 7. neonově oranžovo-růžová
 8. neonově žluto-zelená
Volná

Volná guma je spojena do obruče, která je navlečena svisle nebo vodorovně na diář. Na ploché gumě mohou být volitelně ušita očka na tužky (pište, domluvíme se).

Výhodou volné gumy je, že je ji možné z diáře zcela sejmout. Diář pak jde přetočit v libovolném místě o 360° a přepůlit ho tak. Případně můžete gumu použít i na diáři další rok.

Nevýhodou je, že se někomu může povést ji ztratit.

Svislá
Porovnání volné ploché gumy v bílé a černé barvě na A6 a A5 diáři Krátká animace ukazující funkci volné gumy Detail sejmuté volné gumy v ploché variantě Volná kulatá guma na diáři, ukázka začištění konců Volná kulatá guma na diáři, ukázka začištění konců Volná kulatá guma sejmutá z diáře
Vodorovná
Volná vodorovná plochá guma umístěna na středu diáře Detail volné vodorovné ploché gumy mezi očky vazby Volná vodorovná plochá guma sejmutá z diáře Volná vodorovná guma v variantě kulaté pruženky Pohled na umístění a začištění konců volné vodorovné kulaté gumy Volná vodorovná kulatá guma sejmutá z diáře
Pevná
Svislá

Pevná guma je pevně přišita k dírkám v zadních deskách diáře, a dále je svisle navlečena na diář.

Výhodou pevné gumy je, že ji není možné ztratit.

Nevýhodou je, že diář po otevření nebo přetočení není zcela plochý.

Pohled na pevnou svislou plochou gumu zpředu Pohled na pevnou svislou plochou gumu zezadu Podoba pevné svislé gumy při sejmutém stavu
Vodorovná

Pevná guma je spojena do obruče provlečené skrz očka vazby, a dále je vodorovně navlečena na diář. Pokud si přejete umístění jiné než na středu, tak mi dejte prosím vědět.

Výhodou pevné gumy je, že ji není možné ztratit. Další výhodou je, že vzhledem k její orientaci je možné na ní ušít očka na zasunutí propisky, tužky a podobně (opět se domluvíme při konkrétním přání).

Nevýhodou je, že diář po otevření nebo přetočení není zcela plochý.

Pevná vodorovná plochá guma sejmutá z diáře Pevná vodorovná plochá guma nasazená na diáři, včetně ušitého očka na tužku Pevná vodorovná kulatá guma sejmutá z diáře Pevná vodorovná kulatá guma nasazená na diáři

Cena, platba

Veškeré ceny jsou pro přehlednost shrnuty zde v ceníku.

Platba bankovním převodem na účet po objednání (= před výrobou) - pokud by někdo chtěl mít jistotu, že nesbalím prachy a neuteču, tak jsem ochotna po domluvě platbu i rozpůlit - polovina po objednání, polovina po dokončení. Platba osobně při předání letos už pouze pro již ověřené zákazníky z minulých běhů - bohužel se našli tací, kteří si diář objednají, nechají vyrobit a pak se k němu nehlásí.

Objednání

Objednání je závazné a po zahájení výroby ho již nelze stornovat - každý kus diáře vyrábím na zakázku. Pro dotazy nebo objednávky prosím využijte některou z možností v sekci Kontakt. Pokud by byl někdo zmatený z možností, měl nápad na něco ještě úplně jiného, kontaktujte mě prosím stejným způsobem.

Po objednání počkám na váš titulní obrázek/obrázky, připravím vám pdf s náhledem, jak přibližně bude na titulní straně umístěn, ujasníme si všechny možnosti a po zaplacení začnu diář vyrábět. V jakém stavu se váš diář momentálně nachází vám ráda sdělím na dotaz. Výroba diáře mi trvá obvykle tak týden po obržení platby.

Na vyžádání mohu k diáři přiložit i daňový doklad.

Shrnutí (vhodné jako šablona pro objednání)

Doprava

Po domluvě je možno předat osobně, přesná místa vyjmenována v sekci Kontakt (v případě zájmu o jiné se zkuste zeptat, občas se dostanu i jinam) nebo poslat jako doporučené psaní poštou. Podrobnosti o dopravě naleznete v ceníku.

Samantha-dragon